Uygulamalar

Endüstriyel Uygulamalar.

ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR

BWT-ALTEK yurtiçi ve yurtdışı her türlü endüstriyel alanda faaliyet gösteren tesislerin proses arıtmalarını gerçekleştirmektedir.Turizm sektörü

Su sertliğinin ayarlanması, klima ve havalandırma grupları için kimyasal şartlandırma, ve tesislerin korozyon, kireçlenme ve lejyoner bakterisi risklerine karşı koruyucu uygulamalar.

İnşaat ve Konut Sektörü

Kişisel kullanım için su arıtımı, klima ve havalandırma grupları için kimyasal şartlandırma, ve tesislerin korozyon, kireçlenme ve bakterisi risklerine karşı koruyucu uygulamalar.

Gıda sektörü

Hijyen ön planda tutularak çeşitli proseslerin farklı özelliklerde kaliteli su ihtiyacının karşılanması, buhar için gerekli kalitede suyun temini ve buhar kazanları ve buhar devrelerinin korunması için uygun kimyasal çözümler.

Otomotiv sektörü

Otomotiv sektörü için yoğun kullanılan katoforez kaplama , durulama v.b. prosesler için gereken su kalitesine uygun arıtma çözümleri.

Enerji Sektörü

Buhar türbinleri ve yüksek basınç buhar kazanları için gerekli olan besi suyu kalitesine yönelik uygun arıtma çözümleri ve tamamlayıcı su şartlandırma kimyasal uygulamaları.

İlaç Sektörü

USP (United States Pharmacopoeia) ve EP (European Pharmacopoeia) normlarına uygun ultrapure water su kalitesinde çok özel su arıtma çözümlerinin projelendirilmesi ve uygulanması.

Kozmetik Sektörü

İlaç sektöründe olduğu gibi hijyen şartları dikkate alınarak arzu edilen demineralize suya yönelik uygun çözümler.

Ağır Sanayi

Demir-çelik sektörü ve makine imalatlarında kullanılan proseslere yönelik su arıtma sistemleri ve tamamlayıcı şartlandırma uygulamalar.

MEMBRAN TEKNİKLERİ

PERMO membran tekniklerini arıtma dünyasında ilk uygulayan öncü firmalardan biridir. BWT-ALTEK PERMO'nun bilgi birikimini kaliteden ödün vermeden ülkemizde uygulamaktadır. Membran teknikleri gelecekte birçok arıtma proseslerinde daha da sıklıkla kullanılacak ve ağırlığını hissettirecek bir uygulama olarak yerine alacaktır.Membran teknikleri özellikle ultrapure water olarak bilinen su kalitesi ihtiyaçlarını karşılamada gösterdiği başarı neticesinde yönetmeliklere girmiş ve olmazsa olmazlar arasında yer almıştır.Yüzey sularının tarımsal ilaçlarla kirletildiği ortamlarda insan için bu son derece sakıncalı kimyasalları sudan ayrıştırma işlemini büyük bir başarıyla gerçekleştiren bir uygulamadır.Membran tekniklerinin işletme kolaylığı, işletmede kullanılan kimyasalların oldukça azaltması, atık arıtmaya yük olmaması işletmeciler tarafından tercih sebebi olmaktadır.

Bazı uygulamalar:

 • Ters-Osmoz sistemleri
 • Ultrafiltrasyon sistemleri
 • Nanofiltrasyon sistemleri
 • Elektrodeionizasyon sistemleri
 • Mikrofiltrasyo sistemleri

FİLTRASYON

Bu uygulama suyun içerisinde bulunan askıda katı maddeleri, bulanıklığı, tortuyu, renk, koku ve organik maddeleri sudan ayırmak amacıyla dizayn edilmiş sistemlerden oluşur.PERMO ve BWT-ALTEK olarak her debide en uygun otomasyonu kullanarak, tekli ya da çoklu sistemler halinde gereken ürün dizaynını gerçekleştirip hizmete sunmaktayız.Filtrasyon uygulamaları tüm endüstriyel tesislerde en sık rastlanan uygulamadır. Kuyu sularında, ısıtma ve soğutma devrelerinde, kullanma sularında, özel kapalı devre çevrimlerde ve diğer proseslerde yapılan arıtma uygulamalarının ilk etabını oluşturmaktadır.

Bezı Uygulamalar:

 • Bulanık suların berraklaştırılması
 • Demir-Mangan Giderimi
 • Deklorasyon, renk, koku ve organik maddelerin giderilmesi
 • Agresif suların arıtımı
 • Hassas filtrasyon gerektiren prosesler

İYON DEĞİŞTİRİCİLER

PERMO kurulduğu günden beri arıtma dünyasında iyon değiştiricilerin imalatında lider pozisyonu yüklenmiştir. Mikroprosesör destekli standart ürünleri 1992 senesinden beri ülkemizde yaygın olarak endüstriyel tesislerce kullanılmaktadır.İyon değişim prosesi suda bulunan bazı yonların veya tüm iyonların elenmesi amacıyla kullanılan bir uygulamadır. İyon değiştiricilere reçine ismi verilmiştir. Reçineler sentetik bilyeler halinde bulunmaktadır. Ayrıca "gel" ve çok gözenekli "marcoporeuse" olarakta bulunmaktadırlar.Katyonik ve anyonik olarak ayrılan reçineler endüstriyel tesislerin su kalitesi ihtiyaçlarına göre: yumuşatma, kısmi demineralizasyon, demineralizasyon uygulamalarında kullanılmaktadır. Çok düşük iletkenlik ihtiyaçlarında ise ayrıca karışık yataklı reçineli sistemler ilave uygulama olarak kullanılmaktadır.

Bazı uygulamalar:

 • Su yumuşatma sistemleri
 • Kısmi demineralizasyon sistemleri
 • Demineralizasyon sistemleri
 • Karışık yataklı reçineli sistemler

DEZENFEKSİYON VE STERİLİZASYON

Endüstriyel sularda özellikle de ilaç ve kozmetik sektörlerinde suların dezenfekte olması gereklidir. Ozon ve ultraviole ışın ile gerçekleştirilen uygulamalar bu alanda en performanslı neticeler verenlerdir.BWT-ALTEK, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre en ekonomik ve performanslı çözümleri var olan sistemlere kolaylıkla adapte edebilmektedir.

Bazı Uygulamalar:

 • Mikrofiltrasyon
 • Ultraviole sistemleri
 • Ozon sistemleri

PROJELENDİRME SATIŞ DEPARTMANI

Su hayatın kaynağıdır. Fakat ne yazık ki bu eşsiz sıvı dünyanın her noktasında farklı farklı mineraller içermekte ve dolayısı ile farklı farklı problemler yaratmaktadır. Firmamızın projelendirme ve satış departmanı su analizinin yorumlanması ile başlayarak neticeye ulaşmak için gereken tüm arıtma proseslerini -filtrasyon, iyon değiştirme, membran teknolojileri, dezenfeksiyon ve sterilizasyon- uygulayarak endüstriyel ve evsel tüm temiz su projelerine cevap vermektedir.Proje büroları ve müteahhit firmalar ile projelerin başlama safhasından sonuçlandırma safhasına kadar her kademesinde elinde bulunan çözüme ve tasarıma yönelik tüm bilgi birikimini paylaşan departmanımız her türlü su arıtma probleminizde hizmetinizdedir.

İrtibat e-mail: suaritma@bwtaltek.com.tr