Hakkımızda

BWT-ALTEK, BWT-PERMO ve GigaTera hakkında detaylı bilgi.

BWT-ALTEK

1992 yılından itibaren Permo Traitement Des Eaux firmasının mümessilliğini yürüten Altek Ltd.Şti, geçen 4 sene sonunda yakalanan başarılar ve yurtdışından gelen istekler doğrultusunda, Permo su arıtma firmasının bağlı olduğu BWT Holding (Best Water Treatment) ile 1996 yılında ortaklık yaparak BWT-ALTEK Su Arıtma Sistemleri A.Ş. kurulmuştur.

Kuruluşun en önemli amacı yurtdışında gerçekleşen donanım imalatlarını Türkiye'de gerçekleştirme isteğidir. Bu amacı başarıyla gerçekleştiren firmamız, yurtdışından aldığı know-how ve stratejik donanım desteği ile bünyemizde tüm su arıtma sistemlerinin imalatını gerçekleştirmektedir.

BWT-ALTEK kuruluşundan itibaren temiz su alanında projelendirme, satış, teknik servis hizmetlerini gerçekleştirmektedir. 2000 senesinden itibaren Kimyasal Şartlandırma hizmetini de sunan firmamız, Türkiye'de, komşu ülkelerde, Orta Asya ve Rusya'da birçok proje gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Ülkemizde bayilik sistemine kurulduğu günden beri önem veren firmamız Türkiye'nin tüm bölgelerine bayiler kanalı ile ulaşmaktadır. Konularında uzman olan bayiler merkezle irtibatlı çalışarak her türlü su problemi için çözüm üretebilmektedir.

Su Arıtma ve Kimyasal: BWT-PERMO

1922 senesinde kurulan Permo firması, kurulduğu yıldan bu yana yenilikçi ve ar-ge'si en kuvvetli firmalar arasında yer almıştır. 1957 yılında yine Fransız Degremont firması ile birleşen Permo, 1985 senesinde Almanya'nın dev kimya firması Benckiser'in su arıtma bölümüne dahil oldu. 1990 senesinde Benckiser firmasının su arıtma bölümü nün oluşturduğu Best Water Technology grubu ortaya çıktı. Avusturya Mondsee şehrini merkez yapan grup Avrupa'nın ilk kullanma suyu arıtma grubunu oluşturdu. Bünyesinde yer alan firmalar Avrupa'nın tüm ülkelerinde yer almaktadır. Permo'da bu firmalardan biridir.

1992 senesinde Permo ve Cillit firmalarının birleşmesiyle BWT France firmasının oluşumu gerçekleştirildi. 1996 yılında Altek Ltd.Şti ile BWT-ALTEK firması kuruldu. Özellikle su yumuşatma prosesinde gerçekleştirdiği ilklerle tanınan Permo, mikroprosesör teknolojisini 1970'li yıllardan beri tüm standart ekipmanlarında uygulamaktadır. Halen rakiplerinin büyük bir çoğunluğunun elektromekanik sistemleri kullandığı dikkate alınırsa, Permo'nun ar-ge'sinin kuvveti ortaya çıkmaktadır. 5. nesil mikroprosesörleri ile ilk nesilden bu yana standart su yumuşatma cihazlarında ters-akışlı rejenerasyon prosesini başarı ile uygulayan Permo, günümüzde bünyesinde ki mikroprosesörde var olan programlar sayesinde, elektrik kesintisi, su kesintisi gibi çok önemli problemlerde dahi sistemlerinin kusursuz çalışmasının devamlılığını sağlamaktadır. İlave bir desteğe ihtiyaç duymayan mikroprosesörleri ile bina otomasyonlarına gerekli bilgileri de standart mikroprosesörü ile iletebilmektedir.

Led Aydınlatma: GuemVit, Arianna, ve Jinwoo

Global partnerlerimiz hakkında kısa bilgiler...

1989 yılında Güney Kore’de kurulan GV (GeumVit Corp.) 2011 yılında LumiSheet Outdoor panel-pano imalatı ile LED aydınlatmalı reklam panolarını piyasaya sürdü. Ardından 2014 yılı itibariyle LumiDas markası adıyla LED aydınlatma armatürleri piyasasına giriş yaptı. Hızlı bir gelişme sürecine giren GV yoğun AR-GE çalışmalarının meyvesini Ex-Proof özellikli LED armatürlerinin imalatı gerçekleştirerek pazarın çok önemli bir eksiğini kapattı. Portföyünde Yüksek Tavan (High Bay), Lineer Yüksek Tavan(Lineer High Bay), sokak aydınlatma armatürleri, projektörler, yangına karşı korumalı(Hazardous) ve patlamaya karşı korumalı(Ex-Proof) armatürler bulunmaktadır. Özellikle Ex-Proof LED armatürleri dünya pazarlarında dikkati çekmiş ve yoğun bir taleple ve ilgiyle karşılaşmıştır. Dünyanın 21 ülkesinde patent sahibi olan GV (GeumVit Corp.) başta Kore, Japonya, ABD, AB , Türkiye ve yeni pazarlara doğru LED aydınlatma sektörünün sürekli genişlemeye ve endüstriyel iş segmentinde uzmanlaşmış global LED aydınlatma şirketi olarak gelişmeye devam etmektedir.

2009 yılında kurulan Arianna , LED aydınlatma sistemleri dizaynı ve üretimi konusunda faaliyet göstermektedir. Yol-sokak aydınlatmaları, park-bahçe aydınlatmaları ve özellikle Avrupa’da 1 numara olduğu tünel aydınlatma armatürleri üretim ve projelendirmesini gerçekleştirmektedir. İtalya ve Avrupa Birliği ülkelerinin en kritik tünellerinin LED aydınlatma armatürleri Arianna tarafından tedarik edilmiştir.

2001 yılında Jinwoo firması elektrik ve inşaat alanlarında faaliyet göstermeye başladı. 2005 yılında golf sahaları için çok aşamalı projektör ve projektör kuleleri üretmeye başladı. 2009 yılında Jinwoo Eltec Research Institue kurulmasıyla AR-GE çalışmalarında devrim niteliğinde gerçekleşecek ürünlerin tohumları atıldı. 2014 yılında çalışmaların ilk meyvelerinden olan 600W gücünde LED projektörler piyasaya sürüldü. 2015 yılında 160W’lık LED projektörleri “GOOD DESIGN” ödülüne layık görüldü.2018 yılında yine bir devrim niteliğinde olan 1500 W’lık LED Projektörler ürün gamına dâhil oldu. Böylelikle 140W ‘dan 1500 W’a kadar geniş bir LED projektör çeşitliliğine ulaşıldı. Jinwoo, özellikle geniş alanlarda, stat aydınlatmalarında, liman aydınlatmalarında, havalimanlarında apron ve pist aydınlatmalarında yüksek verimlilik ve işletmelerin ihtiyaçlarını en ekonomik çözümlerle gerçekleştirmektedir.